22. 01. 2021

K. Galek: Kľúčových zamestnancov treba zaočkovať v prvej fáze

Ministerstvo hospodárstva SR považuje za nevyhnutné, aby boli zamestnanci kritickej infraštruktúry a vybraných subjektov hospodárskej mobilizácie riadne zaočkovaní už v prvej fáze očkovania. „Takýto bol a aj pôvodný plán, ktorý sa náhle zmenil a ich kľúčoví zamestnanci z očkovacieho plánu nakoniec vypadli,“ zdôraznil štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek. Pripomenul, že deti zamestnancov kritickej infraštruktúry sme pustili do škôl, aby rodičia mohli chodiť do práce, takže priznávame, že sú dôležití pre zabezpečenie chodu štátu. „Pokiaľ ide ale o očkovanie, ktoré navyše opäť potrebujú iba kvôli nám, už to zrazu neplatí,“ dodal K. Galek.

Čítať viac
20. 01. 2021

Vláda odsúhlasila pravidlá pre testovanie vo firmách

Skríningové testovanie na ochorenie COVID – 19 vo firmách bude dobrovoľné, budú sa ho môcť zúčastniť nielen zamestnanci, ale aj ich rodinní príslušníci a štát zaplatí za každého otestovaného 3,50 €. Zhrnul základné pravidlá manuálu pre zamestnávateľov vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík. Pokiaľ majú o testovanie záujem firmy s menším počtom pracovníkov, môžu sa spojiť s ďalšími spoločnosťami. Šéf rezortu vyzdvihol fakt, že zamestnávatelia sú ochotní podieľať sa na testovaní.

Čítať viac
20. 01. 2021

Vláda schválila výstavbu priemyselného parku v Rimavskej Sobote

V Rimavskej Sobote vznikne jeden z najväčších priemyselných parkov na južnom Slovensku. Jeho výstavbu na návrh Ministerstva hospodárstva SR odsúhlasila vláda. Celkový rozpočet by mal dosiahnuť maximálne 9,84 mil. eur. Park by mal vzniknúť do konca roku 2023, pripravené územie bude následne ponúknuté investorom. Rezort hospodárstva očakáva, že priemyselný park vytvorí príležitosť pre vytvorenie minimálne 500 nových pracovných miest.

Čítať viac
16. 01. 2021

MH SR sa dištancuje od vyhlásení I. Hrčku v súvislosti s EXPO Dubaj

Ministerstvo hospodárstva SR sa dištancuje od vyhlásení Ivana Hrčku, ktorý prezentuje svoje diela ako hlavný umelecký prvok výstavy EXPO 2020 v Dubaji. Jeho práca bola na rokovaniach s tímom EXPO 2020 odmietnutá.

Čítať viac
15. 01. 2021

Na Slovensko došlo ďalších 2,6 milióna testov

Na Slovensko došla zásielka ďalších 2,6 milióna antigénových testov. Rezort hospodárstva tak zabezpečil v priebehu siedmich dní dodávku spolu viac ako 5 miliónov kvalitných antigénových testov od spoločnosti SD Biosensor. Testy sú v skladoch Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR, odkiaľ sa podľa potreby vyskladňujú. Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík je rád, že „sú zabezpečené tie najkvalitnejšie antigénové testy, ktoré je možné použiť na testovanie v najviac pandémiou zasiahnutých regiónoch.“

Čítať viac
12. 01. 2021

Kúpele Sliač pomáhajú aj počas lockdownu a testujú zamestnancov štátnych teplární

Kúpele Sliač sa rozhodli v neľahkej pandemickej situácii pomôcť a poskytli svoj zdravotnícky personál na testovanie zamestnancov štátnych teplární. „Uvedomujeme si zodpovednosť v boji proti koronavírusu a chceli sme priložiť ruku k dielu. Preto združujeme sily a využívame potenciál štátneho zdravotníckeho zariadenia, našich kúpeľov, na testovanie zamestnancov v teplárňach - najmä počas vykurovacieho obdobia,“ vysvetlil predseda predstavenstva a riaditeľ spoločnosti Kúpele Sliač Martin Beňuch.

Čítať viac
07. 01. 2021

Na Slovensku je už 2,6 mil. testov, ešte tento týždeň sa objednajú ďalšie

Na Slovensko už došla zásielka 2,6 milión antigénových testov, ktorú zabezpečilo ministerstvo hospodárstva. Testy sa nachádzajú v skladoch Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR, odkiaľ sa budú podľa potreby distribuovať. Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík už dal pokyn na zabezpečenie ďalších 2,6 milióna testov. Tie by mali na Slovensko doraziť koncom budúceho týždňa. „ V krátkej dobe tak bude na Slovensku viac ako päť miliónov kvalitných antigénových testov, ktoré bude možné použiť na testovanie v najviac pandémiou zasiahnutých regiónoch“ zdôraznil R. Sulík.

Čítať viac
05. 01. 2021

R. Sulík: Priemyselný park v R. Sobote bude výrazným impulzom pre južné Slovensko

Priemyselný park, ktorý má vzniknúť v Rimavskej Sobote a vytvoriť stovky nových pracovných miest, bude podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka výrazným impulzom nielen pre tento región, ale aj pre celé južné Slovensko. „Naša filozofia je jasná – postupne zmenšovať regionálne rozdiely a zamerať sa predovšetkým na tie najmenej rozvinuté. Ak chceme na juh pritiahnuť investorov, musíme mať k dispozícii pripravený park, ktorý im vieme okamžite ponúknuť,“ uviedol šéf rezortu hospodárstva. Park s rozlohou približne 65 hektárov by mal priniesť minimálne 500 nových pracovných pozícií. Na jeho výstavbu bude vyčlenených 11,85 milióna eur.

Čítať viac
04. 01. 2021

MH SR pripravuje plošné zníženie cien elektriny pre podnikateľov

Rezort hospodárstva pripravuje plán, ktorý povedie k plošnému zníženiu cien elektriny pre podnikateľov v nasledujúcich troch rokoch. „Vypočuli sme dlhoročné výzvy našich podnikateľov a chystáme reformu cien elektriny. V rámci regiónu V4 museli za elektrinu platiť najviac, čo do značnej miery brzdilo ich konkurencieschopnosť v porovnaní s podnikateľmi zo susedných štátov,“ vysvetlil minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa najnovšieho plánu by tak mala elektrina zlacnieť nielen tento rok, ale následne aj v rokoch 2022 a 2023.

Čítať viac

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk