26. 11. 2021

MH SR vydalo pravidlá pre testovanie zamestnancov, náklady na testy do výšky 5 eur preplatí štát

Na pracoviskách budú môcť byť od budúceho týždňa už len zamestnanci, ktorí sú zaočkovaní, prekonali COVID – 19 alebo sú otestovaní. Ide o opatrenie, ktoré sa rozhodla vláda prijať dočasne na zníženie šírenia ochorenia COVID-19.

Čítať viac
26. 11. 2021

V súvislosti s riešením klimatických zmien stojíme podľa K. Galeka pred bezprecedentnou výzvou

Svet stojí pred bezprecedentnou výzvou obmedzenia a riešenia dopadov klimatickej zmeny. Európska únia (EÚ) ako globálny klimatický líder prijala záväzok stať sa prvým klimaticky neutrálnym kontinentom do roku 2050.

Čítať viac
10. 11. 2021

R. SULÍK: Nebudem súhlasiť s predajom podielu SSE maďarskej štátnej firme MVM

Minister hospodárstva Richard Sulík nebude súhlasiť s predajom podielu Stredoslovenskej energetiky (SSE) maďarskej štátnej spoločnosti MVM. Informoval o tom na tlačovej besede. Svoj 49 percentný podiel má záujem predať spoločnosť EPH, vlastníkom zvyšku spoločnosti je štát v zastúpení MH SR.

Čítať viac
02. 11. 2021

Moderná slovenská energetika bude spojená s jadrom, povedal v Dubaji Galek

Moderná slovenská energetika bude naďalej spojená s jadrom. Ako v rámci EXPO 2020 novinárom uviedol štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek, budúcnosť slovenskej energetiky bude taktiež patriť obnoviteľným zdrojom energií, zemnému plynu či vodíku. „Na úrovni Európskej únii sa snažíme presadiť budúcnosť jadra a plynu. Jadro bude aj v budúcnosti hrať veľkú úlohu v našom energetickom mixe. Jednak sa nám to osvedčilo, jednak máme vysokú podporu od obyvateľstva ako aj od politikov,“ povedal Galek.

Čítať viac
28. 10. 2021

Kilečko 2 putuje do pripomienkového konania s 207 opatreniami

Podnikatelia na Slovensku sa môžu tešiť na ďalšie zmeny. Ministerstvo hospodárstva SR totiž vo štvrtok predkladá už avizovaný balík opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia pod názvom Kilečko 2 do medzirezortného pripomienkového konania. Vláda by o ňom mohla rokovať koncom novembra. Ako ďalej na tlačovej besede informoval minister hospodárstva Richard Sulík, z takmer 2 500 podnetov, ktoré dostali od podnikateľov, zaradili pôvodne do balíčka 469. Po sérii rokovaní však do ďalšieho legislatívneho procesu pokračuje materiál obsahujúci konečných 207 opatrení.

Čítať viac
26. 10. 2021

Na zimnú sezónu sme pripravení, plynové rezervy sú dostatočné

Plynové rezervy pre nadchádzajúcu zimnú sezónu na Slovensku sú dostatočné. Potvrdil to stress test, ktorý zadalo realizovať ministerstvo hospodárstva.

Čítať viac
21. 10. 2021

Technológie v Slovenskom pavilóne na Expo Dubaj zaujali aj dubajského korunného princa Hamdana bin Mohammeda Al Maktouma

Slovenský pavilón sa dočkal exkluzívneho momentu, kedy jeho priestory navštívil korunný princ Hamdan bin Mohammed Al Maktoum. Vzhľadom na kultúru a hierarchiu dubajskej kráľovskej rodiny je návšteva samotného korunného princa, ako druhej najdôležitejšej osoby dubajskej kráľovskej rodiny, podľa odborníkov na protokol veľmi exkluzívnou udalosťou.

Čítať viac
11. 10. 2021

Slovenskí odberatelia cez zimu nezostanú bez elektriny ani bez plynu, potvrdil minister Sulík

Slovenskí odberatelia sa nemusia obávať prerušenia dodávok plynu cez nadchádzajúcu zimnú sezónu. Ako uviedol na pondelňajšej tlačovej besede minister hospodárstva Richard Sulík, plynu máme na Slovensku dostatok. „Môžem všetkých uistiť, že plynu sa na Slovensku nachádza dostatok. Máme dostatok plynu, tak ako to bolo v minulých rokoch,“ zdôraznil Sulík, podľa ktorého plynové zásobníky sú naplnené na zhruba 74 %. Minister taktiež potvrdil, že dostatok zemného plynu aj priteká smerom z Ruska cez Ukrajinu na Slovensko. „Gazprom si plní všetky svoje záväzky,“ dodal Sulík.

Čítať viac
08. 10. 2021

Slovensko a Srbsko spájajú nadštandardné vzťahy, v ekonomike chceme ich ďalší rozvoj

Slovensko a Srbsko spájajú nadštandardné vzťahy a o ich ďalšom rozvoji v oblasti ekonomiky a energetiky rokoval dnes v srbskom Belehrade vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík

Čítať viac

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk