16. 11. 2023

Denisa Saková privítala predsedu vlády SR Roberta Fica. Rokovali hlavne o cenách energií pre ľudí.

Ministerstvo hospodárstva SR vo štvrtok 16. novembra 2023 navštívil predseda vlády SR Robert Fico. Ide o prvú návštevu premiéra po vymenovaní novej vlády, kedy sa na čelo  rezortu hospodárstva postavila prvá žena – podpredsedníčka vlády SR a ministerka hospodárstva Denisa Saková. Hlavnou témou rokovaní boli ceny energií pre ľudí od nového roka.

Počas rokovania, ktorého sa zúčastnili i štátni tajomníci rezortu Kamil Šaško a Vladimír Šimoňák, D. Saková informovala premiéra R. Fica o aktuálnej situácii na rezorte a o prioritách, ktorými sú predovšetkým ceny energií pre ľudí na budúci rok.

D. Saková uistila premiéra R. Fica: „Našou prvoradou snahou na ministerstve hospodárstva je aktuálne zabezpečiť ceny energií na primeranej úrovni a zabezpečiť, aby Slovensko bolo silným a samostatným štátom v oblasti energií. V tejto oblasti musí úzko spolupracovať celá vláda, nakoľko ide o problém všetkých obyvateľov.“

Zhovárali sa taktiež o podpore podnikateľského prostredia, podpore inovácií a výskumu, či potrebnej stabilizácii legislatívy a o odstránení byrokratickej záťaže, ktoré predstavuje prekážky pre slovenských podnikateľov a spoločnosti. Jedným z podstatných cieľov na rezorte je taktiež vyrovnávanie regionálnych rozdielov, a to pritiahnutím nových investícií do regiónov s vysokou nezamestnanosťou, či nižšou životnou úrovňou a slabou infraštruktúrou. Ako uviedla ministerka D. Saková, ide o mimoriadne dôležitú problematiku s cieľom zabezpečenia dôstojného života pre všetkých obyvateľov Slovenska.

 

Tlačový odbor MH SR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk