16. 04. 2024

Štátne spoločnosti MH Manažment a MH Teplárenský holding majú nové vedenia

Ministerstvo hospodárstva SR, ako jediný akcionár spoločnosti MH Manažment, a. s. , ktorej dcérskou spoločnosťou je zároveň MH Teplárenský holding, a. s., menovalo nových členov predstavenstva uvedených spoločností.

V piatok 12. apríla 2024 sa tak predsedom predstavenstva spoločnosti MH Manažment stal Ján Kluch, ktorý v minulosti pôsobil aj ako investičný kontrolór v spoločnosti Enel, či na Ministerstve vnútra SR ako riaditeľ odboru rozpočtu a financovania. Podpredsedom predstavenstva spoločnosti MH Manažment sa zároveň stal Róbert Spál, ktorý pôsobí v advokátskej praxi a od roku 2011 ako predseda dozornej rady v Trnavskej teplárenskej spoločnosti, a. s.

Predsedom predstavenstva spoločnosti MH Teplárenský holding (MH TH) sa od 13. apríla 2024 stáva Miroslav Kavuľa. V minulosti pôsobil na viacerých riadiacich pozíciách. Do spoločnosti MH TH prichádza zo spoločnosti MPconnect s. r. o., kde pôsobil ako výkonný riaditeľ inovácií so zameraním na moderné technológie pri výrobe tepla z geotermálnych vrtov. Podpredsedom predstavenstva MH TS sa stal Martin Húska, ktorý v minulosti pracoval i na Ministerstve hospodárstva SR ako generálny riaditeľ sekcie štrukturálnych fondov EÚ, či ako generálny riaditeľ sekcie environmentálnych programov a projektov na Ministerstve životného prostredia SR.

 

Tlačový odbor MH SR

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk