11. 02. 2021

R. Sulík: JLR prispieva k posilneniu pozície Slovenska ako významného exportéra

Nitrianska automobilka Jaguar Land Rover vyrobila na Slovensku minulý týždeň stotisíce vozidlo. Informoval o tom minister hospodárstva Richard Sulík spolu s predstaviteľmi automobilky. „Považujem to za veľmi dobrú správu. Posilňuje to pozíciu Slovenska ako silného exportéra," povedal pri tejto príležitosti minister. Na spoločnom rokovaní hovorili aj o niektorých nedoriešených bodoch, pričom ambíciou Slovenska je podľa Sulíka dotiahnuť a naplniť všetky záväzky. Kontaktnou osobou bude šéf Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu Róbert Šimončič.

V minulosti sa v súvislosti s investíciou v Nitre hovorilo napríklad o problémoch s vyvlastňovaním, ktoré sa údajne nedialo korektne, v strede fabriky by sa mal zároveň nachádzať nevysporiadaný pozemok. „Ale toto všetko sú veci, ktoré postupne doladíme," prisľúbil minister. Ako potvrdil výkonný riaditeľ závodu Russell Leslie, existuje niekoľko otvorených bodov, avšak ide o menšie záležitosti a našli zhodu, ako by sa mali riešiť.

Jaguar Land Rover zamestnáva na Slovensku priamo viac ako 3 000 pracovníkov a ďalších viac ako 20 tis. v rámci dodávateľských reťazcov. Leslie potvrdil, že sa pandémia dotkla aj samotnej automobilky, avšak aktuálne „beží" podľa plánov, v štandardnej dvojzmennej prevádzke. Celosvetové problémy v rámci dodávok komponentov podľa neho na výrobu v Nitre vplyv nemajú, negatívny dopad nezaznamenali ani v súvislosti s brexitom.

 

SITA, Tlačový odbor MH SR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk