04. 11. 2021

Hviezdny Peter Sagan navštívil slovenský pavilón na EXPO Dubaj

Jeden z najúspešnejších cyklistov súčasnosti a trojnásobný majster sveta v cyklistike si nenechal ujsť návštevu Slovenského pavilónu na Expo Dubaj 2020, deň pred jeho sobotnajším pretekom premiérového ročníka kritéria Giro d'Italia v Dubaji, ktorý sa uskutoční počas medzinárodnej výstavy Expo Dubaj.   

Peter Sagan si v Slovenskom pavilóne pozrel exponáty inovatívnych Slovákov a firiem zamerané na budúcnosť mobility, pričom vyskúšal aj unikátny model vodíkoveho auta MH2. Rodák zo Žiliny a milovník slovenskej prírody si užil aj expozíciu Slovakia Travel, ktorá návštevníkov z celého sveta láka na návštevu Slovenska a naše prírodné krásy, hrady, zámky a kúpeľníctvo predstavuje atraktívnym spôsobom svetu.   

Úspešný športovec nevynechal ani návštevu reštaurácie v Slovenskom pavilóne, ktorá pod názvom Warhol's Bar and Bistro ponúka to najlepšie zo slovenskej kuchyne v kombinácii s modernou prezentáciou, to všetko v podaní šéfkuchárov Jaroslava Žídeka a Martina Záhumenského. Práve druhý spomínaný Petra Sagana aj osobne obslúžil. „Chcel by som pozdraviť všetkých Slovákov, pozvať ich do Dubaja na Expo a odporúčam im, aby navštívili Slovenský pavilón. V našom pavilóne je naozaj čo vidieť, najnovšie inovácie, krásy Slovenska, výborné slovenské jedlo. Verím, že to bude krásny zážitok,“ povedal majster sveta v cyklistike Peter Sagan.

 

EXPO tím

 

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk