28. 02. 2024

Ďalšie pracovné miesta na východnom Slovensku. Vláda SR schválila investičnú pomoc pre spoločnosť Lichtgitter FRP Slovakia.

Ďalšia investičná pomoc smeruje do okresu Michalovce, ktorý je od roku 2018 zaradený do zoznamu najmenej rozvinutých okresov. Na návrh podpredsedníčky vlády a ministerky hospodárstva SR Denisy Sakovej vláda SR v stredu 28. februára 2024 schválila na svojom výjazdovom rokovaní práve v Michalovciach investičnú pomoc pre spoločnosť Lichtgitter FRP Slovakia s. r. o. vo výške 1,23 mil. eur, a to výlučne vo forme úľavy na dani z príjmov. Investičná pomoc podporí etablovanie nového investora na Slovensku a prinesie tak 54 nových pracovných miest v okrese s vysokou nezamestnanosťou.

Cieľom investičnej pomoci je zriadenie novej prevádzkarne priemyselnej výroby zameranej na výrobu roštov z kompozitných materiálov pre vnútorné a vonkajšie podlahové a schodiskové systémy. Tieto tzv. FRP rošty sa používajú najmä ako priemyselné podlahy a z dôvodu vysokej odolnosti proti korózii sú vhodné pre takmer každý druh priemyselného závodu. Investičnou pomocou sa teda zároveň podporuje i diverzifikácia priemyselnej výroby na Slovensku. Novozriadená prevádzkareň bude produkovať podľa predpokladov 2 500 ton FRP roštov ročne, pričom celá produkcia bude určená na export, z toho 70 % pre trh Európskej únie a 30 % pre trhy tretích krajín.

Spoločnosť Lichtgitter FRP Slovakia s. r. o. je súčasťou skupiny Lichtgitter, ktorá bola založená v roku 1929 a patrí medzi najväčších svetových výrobcov plastových a kovových roštov. V súčasnosti je zastúpená v 17 krajinách a zamestnáva spolu približne 1 500 zamestnancov.

 

Tlačový odbor MH SR

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk