Slovenský podnikateľský potenciál

 

Ecocapsule: Krásny, energeticky sebestačný a mobilný mikrodom

Ecocapsule je energeticky sebestačný inteligentný mikrodom, ktorý na svoje fungovanie využíva solárnu a veternú energiu. Umožňuje ľuďom bývať aj na odľahlých miestach mimo inžinierskych sietí, pri zachovaní vysokej úrovne komfortu. Je možné ho využiť ako chatu, pop-up hotel, karavan, prípadne ako nabíjaciu stanicu pre elektrické autá.

Ecocapsule poháňa dvojitý systém produkcie energie, ktorý v spolupráci s výkonnými batériami zaručuje energetickú sebestačnosť aj v prípade dočasného nedostatku zdrojov. Pre prípad núdze Ecocapsule disponuje aj elektrickou prípojkou, umožňujúcou dobiť batérie z externého elektrického zdroja.

Sférický tvar Ecocapsule je špeciálne navrhnutý tak, aby maximalizoval zber dažďovej vody a rosy. Vodné filtre potom zaistia premenu vody z akéhokoľvek prírodného zdroja na pitnú. Vonkajší dizajn taktiež minimalizuje energetické straty. Duté steny vyplnené vysoko efektívnou tepelnou izoláciou ochránia obyvateľov pred nepriazňami počasia a pomáhajú znížiť spotrebu energie takmer na úroveň pasívneho domu. Jedinečný dizajn robí z Ecocapsule umelecké dielo, ktoré vynikne v akomkoľvek prostredí.

Ecocapsule je optimalizovaný na jednoduchú prepravu. Zmestí sa do štandardného prepravného kontajnera a preto je možné ho poslať kamkoľvek po celom svete s udržaním nízkych prepravných nákladov. Špeciálne navrhnutý prívesný vozík umožňuje prevoz Ecocapsule osobným vozidlom, ktorým sa z domčeku stane plne funkčný karavan. 

Ecocapsule je spoločnosť podporujúca myšlienku trvalo udržateľného rozvoja. Ponúka alternatívu bývania, ktorá naplno využíva najnovšie technologické inovácie, umožňuje človeku harmonický kontakt s prírodou a zároveň minimalizuje negatívny dopad na životné prostredie.

V duchu myšlienok trvalo udržateľného rozvoja sa v našej spoločnosti snažíme o to, aby všetka výroba, súvisiaca s Ecocapsule, prebiehala lokálne na Slovensku. V našej krajine žije mnoho talentovaných a šikovných ľudí. Na výstave EXPO 2017 chceme ukázať, ako by mohla Ecocapsule vyzerať v zariadenom stave. Preto sme sa rozhodli prezentovať výber produktov bežného použitia od talentovaných slovenských dizajnérov a výrobcov. V interiéri Ecocapsule sú umiestnené produkty dizajnérov a značiek: Puojd, Allt, si.li., Ecoheart, Patrik Illo, Arli, Xerry, Mylo and Material Basic.

 

 

 

Ecocapsule Holding

www.ecocapsule.sk

info@ecocapsule.sk

 

 

 

 

Chargebrella v kocke

Chargebrella je prenosný generátor elektrickej energie, ktorý dokáže nabiť rôzne mobilné zariadenia, ako telefóny, tablety, fotoaparáty či navigačné systémy.

Ponúka riešenie pre ľudí, ktorí sa ocitnú na miestach alebo v situáciách, keď nemajú prístup k zdroju elektrickej energie na dobíjanie mobilných zariadení. 

Chargebrella je patentovanou technológiou a oceneným startupom, ktorý sa umiestnil medzi TOP 3 projektmi v súťaži Tatra banka Business Idea 2016. V súčasnosti sa finalizuje prototyp - konkrétne užívateľská verzia vychádzajúca z úspešne testovaného laboratórneho prototypu.

Chargebrella môže byť použitá dvomi spôsobmi:

 

1. Počas slnečných dní produkuje Chargebrella elektrickú energiu vďaka reflexnému materiálu na parabole, ktoré koncentruje slnečné žiarenie do rúčky. Rúčka, ktorá slúži ako generátor, transformuje teplo na elektrinu. 

2. Počas daždivých dní alebo v noci, teda pri nedostatku solárnej energie, je zariadenie schopné vyrábať elektrinu z rozličných zdrojov tepla, ako napríklad z ohňa.

Ako funguje?

Chargebrella je schopná nabíjať mobilné zariadenia rýchlosťou, ktorá je porovnateľná s nabíjaním cez nabíjačku alebo USB zásuvku.

Termo-elektrický generátor Chargebrella produkuje elektrinu z rôznych alternatívnych a obnoviteľných zdrojov energie - konkrétne z rôznych zdrojov tepla, akými sú slnečné žiarenie, teplo z ohňa alebo iné zdroje tepla nad 250 °C.

Komu môže Chargebrella pomôcť?

Profesionálom pracujúcim v teréne / extrémnych podmienkach - záchranári, humanitárni pracovníci, speleológovia, novinári...

Ľuďom, ktorí trávia voľný čas na miestach s obmedzeným alebo žiadnym prístupom k elektrickej energii - extrémni športovci, cestovatelia, fotografi, návštevníci...

 

 

Chargebrella

info@chargebrella.com

www.chargebrella.com

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk