Hackathon

Ministerstvo hospodárstva hľadá mladých inovátorov, vyhlásilo pre nich dnes súťaž „Hackathon“

06.11.2015 13:44

Ministerstvo hospodárstva SR v spolupráci s Enterprise Slovakia organizujú podujatie „SmartUp Slovakia“, ktoré sa uskutoční 30.11.2015 v Bratislave. Vystúpia na ňom viacerí zaujímaví rečníci z Veľkej Británie a jeho súčasťou bude aj vyvrcholenie súťaže Hackathon. Tú MH SR vyhlásilo dnes, počas Tatra Summitu a jej cieľom súťaže je prepájanie veľkých korporácií s malými a strednými podnikmi. Pre inovatívnych mladých ľudí je to príležitosť zviditeľniť sa, a to nie len na Slovensku, ale aj vo svete. Súťaž má ukázať, že aj takýmto prepojením môžu inovátori pomáhať väčším podnikom pri riešení ich problémov.

„Súťaž Hackathon je o riešení reálnych problémov/challenge-ov veľkých korporácií mladými inovátormi počas určitého obdobia. Je to využitie dodávania služieb a produktov pre veľké podniky cez inovatívnych mladých začínajúcich hráčov na trhu,“ uviedol dnes minister hospodárstva, Vazil Hudák na tlačovej konferencii v rámci medzinárodnej konferencie Tatra Summit v Bratislave.

Keďže je prvý ročník súťaže venovaný oblasti energetiky, dve najväčšie spoločnosti pôsobiace v tejto oblasti na Slovensku - SPP a Slovenské elektrárne pomohli so zadefinovaním veľmi konkrétnych problémov/challenge-ov, ktoré sa stanú predmetom riešenia mladými inovátormi v priebehu novembra. Obe spoločnosti by chceli svoj problém smerom k zákazníkom vyriešiť moderným spôsobom. Napríklad aplikáciou. A tak dávajú šancu inovátorom navrhnúť im riešenie, ktoré potom zavedú do praxe.

Slovenský plynárenský priemysel chce od účastníkov súťaže, aby sa pokúsili zlepšiť vzdelávanie ľudí v oblasti energetickej efektívnosti a prístupu k životnému prostrediu a priniesť novú komunikáciu so zákazníkmi v budúcnosti. „Kde by nemalo ísť len o dodávku plynu a elektriny, ale aj o nadstavbové veci, ktoré súvisia so službami, ktoré by zlepšovali energetickú efektívnosť SR,“ opísal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SPP Štefan Šabík.

Slovenské elektrárne svoje zadanie nasmerovali na účet za elektrickú energiu a očakávajú návrhy na vytvorenie aplikácie. „Chceme uľahčiť zákazníkom pochopenie svojej faktúry za elektrinu, aby z tých údajov vedeli vyvodiť dôsledky pre svoje správanie. Aby vedeli, čo sa za jednotlivými číslami nachádza a aby na základe pochopenia faktúry boli schopní meniť a ovplyvňovať svoju spotrebu energie,“ priblížil predseda predstavenstva a generálny riaditeľ SE Nicola Cotugno.

Do súťaže sa ľudia môžu prihlásiť prostredníctvom web stránky www.enterpriseslovakia.com

kde majú uvedené všetky podmienky, a to do 11. Novembra 2015. MH SR s ponukou zapojenia sa do súťaže už oslovilo aj vysoké školy a spoločnosti po celom Slovensku.

Cieľom tejto iniciatívy je podporiť spoluprácu medzi veľkými spoločnosťami pôsobiacimi na Slovensku a potenciálnymi podnikateľmi s inovatívnymi nápadmi.

   

Kontakt

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky
Mlynské nivy 44/A
827 15 Bratislava 212
IČO: 00686832

info@economy.gov.sk
00421 2 4854 1111
f www.facebook.com/mhsr.sk