Textová verzia
Sobota 27. máj 2017

Vyhlásili víťazov Európskych podnikateľských ocenení 2010

03.06.2010 13:52

Vyhlásili víťazov Európskych podnikateľských ocenení 2010Na záver Európskeho týždňa malého a stredného podnikania (SME Week) predstavila Európska komisia víťazné projekty 4. ročníka súťaže, ktorej cieľom je vyzdvihnúť iniciatívy na podporu podnikania a podnikateľského myslenia. Slávnostného ceremoniálu sa v Madride (31. mája 2010) zúčastnila i zástupkyňa jedného zo slovenských nominovaných projektov Ivica Ďuricová - autorka iniciatívy Hybridná jazyková škola.

 

 

Viac ako 338 podporných iniciatív z 28 európskych krajín sa zapojilo do Európskych podnikateľských ocenení 2010.

Za Slovensko nominovali Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikanie (NARMSP), ako národný koordinátor súťaže v spolupráci MH SR dva projekty: Naša Bratislava (autor: Nadácia Pontis) kategória: Zodpovedné podnikania prístupné pre všetkých - projekt firemného dobrovoľníctva pomoci zamestnancov bratislavských firiem komunitným organizáciám a Hybridná jazyková obecná škola (autor: Občianske združenie Smart Language Courses v spolupráci s obcou Košeca)kategória: Investície do zručností - zvyšovanie kvalifikácie miestnych obyvateľov

Gratuláciu k víťazstvu na národnej úrovni a k postupu do európskeho kola súťaže odovzdali Ivici Ďuricovej aj riaditeľ odboru podnikateľského prostredia MH SR Jozef Hudák, slovenský koordinátor kampane SME Week František Kočan (úplne vpravo) a prezident Slovenskej asociácie malých podnikov Vladimír Sirotka (úplne vľavo).

O projekte Európske podnikateľské ocenenia:
Iniciatíva vyzdvihuje a oceňuje výnimočné projekty na podporu podnikania a podnikateľského myslenia predovšetkým na regionálnej úrovni. Zúčastniť sa môžu partnerstvá verejnej a súkromnej sféry, ako aj národné, regionálne a miestne inštitúcie. Slovensko zaznamenalo najväčší úspech v pilotnom ročníku, kedy projekt Husacina v Slovenskom Grobe získal Špeciálne ocenenie poroty. Viac informácií:
http://ec.europa.eu/enterprise/policies/sme/best-practices/european-enterprise-awards/winners/index_en.htm


Zdroj: Marcela Škubalová, Dárius Bošjak Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky