Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Vláda odsúhlasila spoločnosti Gestamp investičnú pomoc na nový závod pri Nitre

22.09.2016 10:57

Vláda odsúhlasila spoločnosti Gestamp investičnú pomoc na nový závod pri NitreVládny kabinet na stredajšom rokovaní schválil investičnú pomoc vo výške 9 miliónov eur pre spoločnosť Gestamp. Španielska firma vybuduje v Lužiankach v nitrianskom okrese za 100 miliónov eur závod na produkciu lisovaných oceľových a hliníkových dielcov pre osobné vozidlá. Stimuly dostane investor vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný majetok.

S výstavbou závodu chce spoločnosť Gestamp začať už v tomto roku. Začiatok výroby je naplánovaný na rok 2018. Plná kapacita výroby by mala byť dosiahnutá o štyri roky neskôr. Ročne chce firma v novom závode vyrobiť takmer šesť miliónov kusov lisovaných dielcov. Celú plánovanú produkciu následne predá slovenským výrobcom osobných automobilov. „Príchod Gestampu jasne dokazuje efekt, ktorý vyvolala investícia firmy Jaguar Land Rover, a potvrdzuje kvalitu stabilitu podnikateľského prostredia na Slovensku,“  konštatoval minister hospodárstva Peter Žiga.
Vďaka tejto investícii vznikne 229 nových pracovných miest. Požadovaná investičná pomoc na jedno novovytvorené pracovné miesto tak vyjde na vyše 39 tisíc eur. Plánovaná priemerná výška mzdy zamestnanca pred zdanením vrátane odvodov zamestnávateľa, teda cena práce, má byť 1 400 eur.
Skupina Gestamp bola založená v roku 1997. V súčasnosti je považovaná za lídra v navrhovaní a výrobe automobilových kovových komponentov a jedného z najväčších svetových výrobcov v automobilovom priemysle. Celkovo zamestnáva takmer 32 tisíc ľudí.
SITA, Odbor komunikácie MH SR

Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky