Textová verzia
Utorok 27. jún 2017

V blízkosti bratislavského Volkswagenu vyrastie moderné logistické centrum

27.10.2016 16:21

V blízkosti bratislavského Volkswagenu vyrastie moderné logistické centrum Za účasti podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho a ministra hospodárstva Petra Žigu dnes predstavitelia spoločnosti Volkswagen Slovakia a Volkswagen Group Real Estate Slovakia v Bratislave symbolicky položili základný kameň nového logistického centra. V bezprostrednej blízkosti bratislavského závodu nemeckého koncernu tak vznikne jedno z najmodernejších a najväčších centier tohto typu.

V novom logistickom centre budú inštalované najmodernejšie technológie, napríklad automatické zakladače s kapacitou 200 tisíc malých zásobníkov na drobné nakupované montážne dielce. Súčasťou logistického centra, ktorého vybudovanie si vyžiada investíciu približne 150 miliónov eur, bude okrem iného aj sklad vysokonapäťových batérií, ktoré sa používajú do elektrických vozidiel Volkswagen up! a plug-in hybridných vozidiel. 
„Priemysel, najmä automobilový, je oporou slovenskej ekonomiky a patríme už medzi automobilové veľmoci. Je výborná správa, že renomovaní investori sú s podmienkami na podnikanie na Slovensku do tej miery spokojní, že investujú nemalé prostriedky do ďalšieho rozvoja,“ zdôraznil minister hospodárstva Peter Žiga.
Automobilový priemysel tvorí skoro 40 % hrubého domáceho produktu a podieľa sa 25 % na celkovom vývoze Slovenskej republiky.
„Vďaka týmto investíciám si Slovensko pravdepodobne ešte dlho udrží pozíciu svetovej veľmoci vo výrobe automobilov na počet obyvateľov,"dodal vicepremiér Peter Pellegrini.
Cieľ výstavby nového logistického centra je byť čo najbližšie k výrobe. Znížia sa tak logistické náklady a skrátia logistické cesty. Pozitívny vplyv bude mať aj na nákladnú dopravu v Devínskej Novej Vsi. Logistické centrum uvedú do prevádzky na konci roka 2017 a prevádzkovať ho bude externá logistická firma.
TASR, Odbor komunikácie MH SR

 


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky