Textová verzia
Utorok 27. jún 2017

Štátny tajomník Rastislav Chovanec na konferencii krajín V4 a Nemecka

09.05.2017 17:12

Štátny tajomník Rastislav Chovanec na konferencii krajín V4 a NemeckaHospodárska spolupráca v záujme konkurencieschopnosti Európskej únie bola témou konferencie krajín V4 a Nemecka na úrovni štátny tajomníkov rezortov hospodárstva. Podujatie, ktoré sa konalo 5. mája v Berlíne, pripravil tamojší Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky v spolupráci s Nemeckou priemyselnou a obchodnou komorou.

„Pre Slovensko je kooperácia medzi V4 a Nemeckom veľmi dôležitá," skonštatoval Rastislav Chovanec, ktorý vzájomnú hospodársku spoluprácu považuje za zásadný potenciál krajín V4 pre ekonomiku Nemecka. „Vidím veľa príkladov, kde investori z Nemecka svojou prítomnosťou zrýchľujú transformáciu firiem V4, urýchľujú digitalizáciu a zavádzajú inovácie vo firmách, ktoré si tieto zmeny osvojujú a tým sa stávajú konkurencieschopnejšie pre trhy západnej Európy,“ dodal.

Súčasťou pracovnej cesty bolo aj rokovanie na Úrade spolkovej kancelárky v Berlíne. Hlavné témy rozhovorov tvorili inovácie, Industry 4.0, digitalizácia, automobilový priemysel a kvalitné logistické prepojenie krajín. „Svojou veľkosťou, vyspelosťou a flexibilitou je Slovensko ideálnym testovacím trhovým priestorom pre zavádzanie inovácií,“ poznamenal na stretnutí Rastislav Chovanec. Obe strany sa zhodli na potrebe vzájomnej kooperácie našich krajín .


Fotogalérie:
Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky