Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Štátny tajomník Chovanec viedol podnikateľskú misiu v Spojených arabských emirátoch

16.03.2016 16:58

Štátny tajomník Chovanec viedol podnikateľskú misiu v Spojených arabských emirátochMinisterstvo hospodárstva SR v spolupráci s Veľvyslanectvom SR v SAE, Emirátskou obchodnou komorou v SR a SARIO zorganizovalo 14.- 16. marca podnikateľské fórum. Slovenskú delegáciu viedol štátny tajomník MH SR Rastislav Chovanec.

Cieľom série multilaterálnych a bilaterálnych stretnutí bolo posilnenie hospodárskej spolupráce a priamych podnikateľských kontaktov. Štátny tajomník Chovanec rokoval so šejkom Mohammedom bin Kayed Al Qassimim, predsedom Obchodnej komory Ras al Khaimah o zintenzívnení vzájomného obchodu. Keďže ide o emirát bez ropy, Ras al Khaimah zakladá svoj hospodársky rast na priemyselnej výrobe. Vytvára priaznivé podmienky pre zahraničných investorov a pre slovenské firmy má takisto potenciál byť sprostredkovateľom v regióne Blízkeho Východu. Štátny tajomník ďalej predstavil slovenské hospodárstvo na pôde Dubajskej komory obchodu a priemyslu so zameraním na obchodnú spoluprácu medzi Slovenskom a UAE, ktorá každoročne výrazne rastie. S predsedom komory Majidom Al Ghurairom rokovali o konkrétnych projektoch slovenských firiem v Dubaji a možnostiach ich ďalšej podpory. Na záver misie sa Rastislav Chovanec stretol s ministrom hospodárstva Sultanom Bin Saeed Al Mansoorim.

Zástupcovia slovenských firiem mali príležitosť rokovať s viac ako tridsiatimi potenciálnymi partnermi a dohodnúť sa na spoločných projektoch. „Spojené arabské emiráty sú pre slovenské firmy zaujímavým teritóriom,“ uviedol štátny tajomník Chovanec, „rokovania s obchodnými komorami im pomôžu pri začatí alebo rozvíjaní podnikateľských aktivít v Emirátoch, najmä vzhľadom na to, aké je v tomto regióne dôležité mať lokálneho partnera,“ dodal.
Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky