Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Slovensko na ceste k Smart Cities

24.02.2017 15:07

Slovensko na ceste k Smart Cities Podpora Smart Cities, čo znamená zvýšenie kvality života v mestách, zlepšenie riadenia miest a zapojenie najmodernejších technológií do rozvojových projektov miest. To bola téma odbornej konferencie s názvom „Slovensko na ceste k Smart Cities“, ktorú zorganizovali 22. februára v hoteli Patria na Štrbskom Plese Združenie miest a obcí Slovenska a Študio 21 plus.

V rámci úvodného bloku konferencie vystúpila generálna riaditeľka sekcie podnikateľského prostredia a inovácií na Ministerstve hospodárstva Miriam Letašiová. Pripomenula, že Ministerstvo hospodárstva SR chce prispieť k vytváraniu konkrétnych podmienok na rozvoj slovenských miest a podpore zavádzania inovácií. Zároveň informovala, že MH SR v spolupráci s ďalšími inštitúciami pripravuje koncept Smart Cities a v druhom polroku plánuje za účasti štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva Rastislava Chovanca Smart City Road Show. Tá navštívi vybrané slovenské mestá za účelom zvyšovania povedomia o Smart Cities a prepojí zástupcov samospráv, súkromného sektora a predstaviteľov akademickej obce.
Konferencia dala podnet na intenzívnejšie rokovania s predstaviteľmi miest o možnosti podpory prípravy a realizácie programov Smart Cities. Stretnutie bolo zároveň miestom na vytvorenie platformy Smart Cities klubu, ktorý má slúžiť na zdieľanie skúseností a poznatkov primátorov miest a ako odborná podpora pri zavádzaní Smart Cities riešení v slovenských mestách.  
Odbor komunikácie MH SR
 

Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky