mapa stránok

Grafická verzia

Rýchla navigácia:

Preskočiť rýchlu navigáciu

Horná navigácia:

Preskočiť hornú navigáciu

Ľavá navigácia:

Preskočiť ľavú navigáciu

SARIO priblížilo systém verejného obstarávania v RF slovenským podnikateľom

12.06.2009 09:53

SARIO priblížilo systém verejného obstarávania v RF slovenským podnikateľomRozpočtová organizácia MH SR Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchod (SARIO) v spolupráci s MH SR a Obchodným zastupiteľstvom Ruskej federácie v SR zorganizovala (11.6.2009) na pôde MH SR odborný seminár na tému „Verejné obstarávanie v Ruskej federácii“. Podujatie sa stretlo so záujmom slovenskej podnikateľskej sféry, čo potvrdila aj účasť 38 predstaviteľov slovenských firiem.

 

 

Podujatie otvoril poverený generálny riaditeľ agentúry SARIO Juraj Kiesel ktorý zdôraznil význam trhu Ruskej federácie ako z hľadiska slovenského exportu tak aj z hľadiska prílevu investícií do SR.

Juraj Kiesel (v strede) pripomenul, že „dnes sa už vo vzťahu k Rusku nemôžeme spoliehať na minulé väzby, historický vývoj v rámci jedného systému, na podobnú mentalitu, aj keď samozrejme, sa môžeme pokúsiť to využiť vo svoj prospech. Dnes je podstatná konkurencieschopnosť našich tovarov na ruskom trhu, flexibilita dodávok, kvalitné finančné služby a profesionálna odbornosť slovenských manažérov“. Generálny riaditeľ SARIO povzbudil slovenských podnikateľov v ich prieniku na ruský trh a poprial im veľa podnikateľských úspechov.

Proces verejného obstarávania v Ruskej federácii prezentoval na seminári Jurij Jevgenijevič Vojevoda, zástupca riaditeľa sekcie kontroly verejného obstarávania Federálneho protimonopolného úradu Ruskej federácie. Podrobne vysvetlil legislatívnu bázu verejného obstarávania , subjekty daného procesu, možné formy verejného obstarávania, samotný proces účasti, hodnotenia a publikovania výsledkov verejného obstarávania v Ruskej federácii ako aj svoje praktické skúsenosti z tejto oblasti. Stanislav Péli z odboru medzinárodného obchodu MH SR, informoval prítomných o zmluvnej základni vzájomných hospodárskych vzťahov, o aktuálnom stave vzájomného slovensko-ruského zahraničného obchodu a pripravovaných podujatiach MH SR vo vzťahu k tomuto teritóriu.

V rámci diskusie sa predstavitelia slovenských firiem aktívne zaujímali o mnohé detaily týkajúce sa prezentovaných tém a tým potvrdili záujem presadiť sa na trhu Ruskej federácie.


Zdroj: Alexander Škurla, Dárius Bošjak Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky