Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Na Hornej Nitre vzniknú tisícky nových pracovných miest

02.10.2015 11:22

Na Hornej Nitre vzniknú tisícky nových pracovných miestNemecká spoločnosť BROSE vybuduje na Slovensku, v Prievidzi na Hornej Nitre nový závod. Vedenie firmy, štátny tajomník MH SR Miroslav Obert a predstavitelia mesta vo štvrtok 1. októbra v prievidzskom priemyselnom parku poklepali základný kameň. V regióne s vysokou mierou nezamestnanosti tak vznikne v prvej fáze minimálne 600 nových pracovných miest, ktoré by sa postupne mali rozrásť až na niekoľko tisíc.
Spoločnosť pôsobí na Slovensku už 13 rokov a jednou z prvých významných strategických dodávateľov pre automobilový priemysel v Slovenskej republike.

"Sme subdodávateľom pre automobilový priemysel a piaty najväčší rodinný podnik. V každom druhom vyrobenom automobile sú komponenty, ktore vyrobila firma BROSE. Zameriavame sa na dvere, sedačky, elektromotory. Výroba našich komponentov je v 60 mestách 23 krajín a 5 kontinentov. Zamestnávame aj vývojárov, nie len robotníkov vo výrobe a aj v tomto regióne budeme postupne potrebovať 100 nových inžinierov. Preinvestovať tu chceme 50 miliónov EUR a neskôr dalších 30 miliónov EUR," objasnil Thomas Spangler, technicky riaditeľ Brose Group
Práve automobilový priemysel je nositeľom pokroku takzvanej štvrtej priemyselnej revolúcie. Projekt spoločnosti Brose predstavuje pre tento región obrovskú príležitosť nielen pri priamej tvorbe nových pracovných miest, ale je tu potenciál zvýšenia zamestnanosti aj z pohľadu nepriamo vytvorených pracovných miest u subdodávateľov.

"Vláda SR a aj Ministerstvo hospodárstva SR robia vsetky kroky vedúce k neustálemu vylepšovaniu podnikateľského prostredia. Takto vytvárame priestor, aby na Slovensku vznikali nové pracovné miesta a v konečnom dôsledku budeme z nových investícií a znižovania nezamestnanosti profitovať všetci," spresnil Miroslav Obert, štátny tajomník MH SR. V neposlednom rade táto investícia znamená návrat k tradícii priemyselnej výroby, ktorou si Slovensko ešte viac upevní svoje postavenie a konkurencieschopnosť v tomto odvetví, čo je vecou aj otázka medzinárodnej prestíže.

Prievidzská primátorka Katarína Macháčková neskrývala nadšenie: "Najväčšiu radost mám ja. Firma k nam prichádza ako najlepší sused a verím, že náš nový sused sa stane členom našej novej rodiny a spoločne budeme prežívať radosti aj starosti. Ďakujem aj vláde, ktorá sa rozhodla pomôct príchodu tohto investora do nášho mesta a urobila všetky ústretové kroky."
Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky