Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Miškov sa krízy neobáva, verí slovenským podnikom

17.08.2011 09:10

Miškov sa krízy neobáva, verí slovenským podnikomV súvislosti s medializovanými informáciami o výkyvoch na finančných trhoch a ďalšej možnej vlne krízy sa minister hospodárstva SR Juraj Miškov informoval priamo u najväčších výrobcov na Slovensku, aby sa osobne presvedčil, aké sú plány a predstavy slovenských výrobcov v najbližšom období. Preto v utorok navštívil závod KIA Motors v Žiline a zastavil sa aj v podniku Continental Matador Púchov. Obe spoločnosti ministrovi prezentovali svoje hospodárske výsledky za uplynulý rok a informovali ministra o svojich ďalších rozvojových a investičných zámeroch.


Tieto informácie ministrovi dodávajú presvedčenie, že slovenské hospodárstvo a slovenské podniky nie sú v otázkach možnej krízy pesimistické a nevidia dôvod na obavy.

„Vypočul som si naozaj ambiciózne plány, ktoré prinesú nové investície na Slovensko a vytvoria množstvo nových pracovných miest. Nemám dôvod pochybovať o raste slovenského hospodárstva a špekuláciám o prípadnej ďalšej vlne krízy neverím. Výrobcovia sa riadia reálnym dopytom na trhu a nie špekuláciami v médiách“, povedal v tejto súvislosti minister Miškov.

KIA Motors Slovakia dnes vyrába v priemere 1000 automobilov denne, čo je nárast oproti minulému roku až o 52% a v podniku uvažujú o zavedení tretej zmeny, čo by znamenalo vytvorenie ďalších viac ako 500 pracovných miest. Continental Matador Púchov rovnako pociťuje zvýšený dopyt na trhoch a chystá sa investovať do zvýšenia výroby, čím by vytvoril ďalších 300 pracovných miest.

 Minister Miškov v sprievode prezidenta spoločnosti Myung-Chul Chunga na prehliadke závodu KIA Motors v Žiline.

Minister Miškov si prešiel celý výrobný proces od nastrihania a lisovania plechov, cez montáž karosérie a jej nalakovania, výrobu motorov až po dokončenie celého finálneho automobilu.


 Ministra Miškova zaujala precíznosť a kvalita výroby v závode KIA Motors Slovakia.


Minister Miškov si prezrel výrobu pneumatík v podniku Continental Matador Púchov.


Minister ocenil kvalitu vyrábaných pneumatík v Continental Matador Púchov.
 

 


Zdroj: Komunikačné oddelenie MH SR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky