Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Ministri hospodárstva SR a ČR rokovali v Prahe o bližšej spolupráci v oblasti plynárenstva

09.06.2016 16:21

Ministri hospodárstva SR a ČR rokovali v Prahe o bližšej spolupráci v oblasti plynárenstvaSpoločná česko-slovenská medzištátna pracovná skupina bude analyzovať možnosti pre optimálnu a nákladovo efektívnu integráciu trhov so zemným plynom v regióne. Na rokovaní v Prahe sa na tom dnes dohodli ministri hospodárstva SR Peter Žiga a priemyslu a obchodu ČR Jan Mládek.

Jednou z dôsledne posudzovaných možností je aj návrh slovenského prevádzkovateľa prepravnej sústavy Eustream na využitie existujúcej slovenskej plynárenskej infraštruktúry a vznik tzv. virtuálneho BACI, teda virtuálneho  prepojenia medzi Českou republikou a Rakúskom.

"Návrh spoločnosti Eustream vítam ako konštruktívny príspevok do diskusie. Teraz musíme v spolupráci s regulátorom ERÚ posúdiť všetky riešenia s ohľadom na ich prínosy a dopady na konečné ceny pre spotrebiteľov v ČR.," povedal minister Jan Mládek. 

„Vnímame to ako posun k bližšej spolupráci v oblasti plynárenstva medzi SR a v ČR v záujme čo najnižších cien pre spotrebiteľov.“ - skonštatoval slovenský minister hospodárstva Peter Žiga.

Stretnutie ministrov hospodárstva oboch krajín sa odohralo v rámci spoločného rokovania premiérov ČR a SR v Prahe.

 


Fotogalérie:
Zdroj: OK MH SR, MPO ČR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky