Textová verzia
Streda 28. jún 2017

Minister Žiga sa stretol s iránskym viceprezidentom

05.05.2016 12:23

Minister Žiga sa stretol s iránskym viceprezidentom Na pôde Úradu vlády sa v utorok 4. mája stretli podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini a minister hospodárstva Peter Žiga s viceprezidentom Iránskej islamskej republiky a prezidentom Organizácie pre jadrovú energiu Iránu Ali Akbarom Salehim. Zhodli sa na ďalšej spolupráci, ktorá sa bude koncentrovať na automobilový priemysel, IT a energetický sektor, vrátane obnoviteľných zdrojov.

„Spolu s pánom viceprezidentom sme sa zhodli na tom, že je potrebné naďalej rozvíjať politický dialóg a pravidelné bilaterálne kontakty na vysokej úrovni. Po zrušení sankcií uvalených na Irán má Slovensko záujem o rozvoj vzťahov najmä v ekonomickej oblasti,“ uviedol podpredseda vlády SR pre investície Peter Pellegrini.

„Stretnutie jasne ukázalo, že sú tu veľké predpoklady na obojstranne výhodnú spoluprácu medzi Slovenskom a  Iránom.,“ informoval minister hospodárstva SR Peter Žiga.

Viceprezident Ali Akbar Salehi neskôr v sprievode štátneho tajomníka ministerstva hospodárstva Vojtecha Ferencza navštívil spoločnosť VÚJE, a.s. Trnava. Zoznámil sa tam s históriou, výrobným programom a systémom vzdelávania operátorov. Následne rokovali aj o intenzívnejších hospodárskych vzťahoch a možnej spolupráci v oblasti mierového využitia jadrovej energie.

Základom pre rozvoj vzájomných vzťahov oboch krajín bol podpis dohôd na podporu obchodnej spolupráce v januári tohto roka.

 


Fotogalérie:
Zdroj: MH SR, ÚV SR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky