Textová verzia
Pondelok 26. jún 2017

Minister Hudák sa zúčastnil iránsko-slovenského biznis fóra

07.03.2016 14:42

Minister Hudák sa zúčastnil iránsko-slovenského biznis fóraNa pracovnej ceste v Iráne sprevádzajú ministra hospodárstva SR Vazila Hudáka dve desiatky slovenských podnikateľov. Počas Iránsko-slovenského biznis fóra rokovali s vyše 100 zástupcami iránskych spoločností. Minister zdôraznil, že úlohou takýchto ciest štátnych predstaviteľov je podporovať ich zahraničné podnikateľské ambície.

Iránsko-slovenské biznis fórum otvoril prezident obchodnej komory v Teheráne Masoud Khansari. Minister Hudák v príhovore vyzdvihol úroveň bilaterálnych vzťahov oboch krajín a prezentoval príležitosti na spoluprácu v kľúčových sektoroch slovenského hospodárstva zastúpených aj v tejto misii - v energetike a v oblasti ropného priemyslu, v strojárstve, informačných technológiách, v infraštruktúrnych a ďalších high-tech oblastiach. V misii sú zastúpené aj komerčné banky, ktoré obnovujú svoje kontakty s iránskymi bankami a riešia problematickú oblasť financovania projektov. Fórum pokračovalo B2B stretnutiami podnikateľov.

Program misie ministra hospodárstva v Iráne pokračuje náročným programom rokovaní s viacerými dôležitými inštitúciami - Centrálnou bankou Iránu, ministerstvami priemyslu, energetiky, ropy, hospodárstva. Vzhľadom na potenciál spolupráce v iných oblastiach stretne sa aj s predstaviteľmi Azadskej univerzity.

V utorok 8. marca sa bude konať Iránsko-slovenské investičné fórum za účasti dôležitých štátnych podnikov Iránu.


Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky