Textová verzia
Utorok 27. jún 2017

Minister Hudák navštívil Volkswagen Slovakia

20.07.2015 15:29

Minister Hudák navštívil Volkswagen SlovakiaMinister Vazil Hudák dnes po prvýkrát navštívil najväčšieho výrobcu automobilov na Slovensku, spoločnosť Volkswagen Slovakia.

 

Šéf rezortu hospodárstva ocenil, že až 42 % subdodávok spoločnosti, v hodnote viac ako dve miliardy eur, pochádza od slovenských dodávateľov. „Našim cieľom je navýšiť toto percento, predovšetkým prostredníctvom podpory inovácií,“ spresnil. Podľa neho je ďalší rast ekonomiky nevyhnutne spojený s rozvojom inovácií, vedy a výskumu.

„Volkswagen Slovakia sa na Slovensku rozrastá a vytvára pracovné miesta. V tomto roku sme spustili prevádzku karosárne Audi Q7 s viac ako 1 000 zamestnancami. Okrem toho sme položili základný kameň novej karosárne Porsche Cayenne. Takýto rozvoj závodu je možné realizovať len s udržateľnou infraštruktúrou, vyváženými podmienkami na pracovnom trhu a efektívnou komunikáciou s úradmi," povedal Albrecht Reimold, predseda predstavenstva VW SK.

Obe strany sa zhodli na potrebe vytvorenia inovatívneho klastra v oblasti automobilového priemyslu na Slovensku.

V rámci návštevy absolvoval minister prehliadku novej karosárne Audi Q7, ktorá patrí s viac ako 1 000 robotmi a technológiami, použitými po prvýkrát na svete, k najmodernejším výrobným prevádzkam automobilového priemyslu súčasnosti.

 

 


Fotogalérie:
Zdroj: MHSR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky