Textová verzia
Utorok 30. máj 2017

Minister hospodárstva Peter Žiga predstavil europoslancom priority slovenského predsedníctva v oblasti energetiky

11.07.2016 18:18

Minister hospodárstva Peter Žiga predstavil europoslancom priority slovenského predsedníctva v oblasti energetikyMinister hospodárstva SR Peter Žiga informoval Výbor pre priemysel, výskum a energetiku (ITRE) Európskeho parlamentu o prioritách Slovenskej republiky ako predsedníckej krajiny Rady EÚ. Dotkol sa predovšetkým oblasti energetickej bezpečnosti a Energetickej Únie, modernizácie a rozšírenia jednotného trhu v oblastiach ako je energia a digitálna ekonomika.

Europoslanci sa intenzívne zaujímali aj o stanovisko Slovenska ako predsedníckej krajiny k prípravám nového spôsobu označovania energetickej efektívnosti spotrebičov (tzv. labelling), ako aj na prehlbovanie a prípravu na pôsobenie Energetickej Únie.

"Slovensko bude podporovať presadzovanie Energetickej Únie, s dôrazom na regionálnu spoluprácu v rámci EÚ." - zdôraznil šéf rezortu hospodárstva Peter Žiga. 

Minister sa ešte pred rokovaním výboru bilaterálne stretol s jeho predsedom Jerzym Buzekom a podpredsedom EK Marošom Šefčovičom. 


Fotogalérie:
Zdroj: Odbor komunikácie, MH SR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky