Textová verzia
Streda 28. jún 2017

Minister hospodárstva navštívil bratislavský závod Volkswagen Slovakia

10.02.2015 14:59

Minister hospodárstva navštívil bratislavský závod Volkswagen SlovakiaMinister hospodárstva SR Pavol Pavlis dnes navštívil bratislavský závod Volkswagen Slovakia (VW SK). Prezrel si montážnu halu a lisovňu závodu a s vedením spoločnosti hovoril o rozširovaní závodu.

Volkswagen Slovakia dlhodobo rozvíja svoje aktivity na Slovensku. Koncom minulého roku sme otvorili štvrtý závod, nástrojáreň v Stupave. Plánujeme tiež výstavbu novej karosárne za približne 500 miliónov eur. Je však dôležité, aby sa zlepšovalo podnikateľské prostredie a znižovala sa administratívna záťaž podnikateľov,“ uviedol predseda predstavenstva VW SK Albrecht Reimold.

„Ministerstvo hospodárstva vníma mimoriadne pozitívne každú novú investíciu na Slovensku a ako minister zvlášť oceňujem, keď podnikateľské subjekty, ktoré sú etablované na našom trhu postupne rozširujú svoju výrobu. Preto aj v tomto prípade citlivo prerokujeme vašu novú  významnú investíciu s porozumením pre stanovené termíny a urobíme všetky ústretové kroky smerom k vašej spoločnosti, aby ste ju mohli čo najskôr realizovať. Chcem zdôrazniť, že máme eminentný záujem podporiť túto investíciu", uviedol minister hospodárstva SR Pavol Pavlis

Minister hospodárstva s vedením spoločnosti diskutoval o rozvoji závodu a zlepšení podnikateľského prostredia v krajine. V rámci oficiálnej návštevy si tiež prezrel montážnu halu, kde sa v ako jedinej na svete vyrába päť značiek automobilov pod jednou strechou. V lisovni si zasa pozrel lis, ktorý sa používa na lisovanie nielen oceľových a hliníkových dielov pre automobily viacerých značiek koncernu Volkswagen. Ide o najsilnejší lis koncernu Volkswagen na svete.

Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku už viac ako 22 rokov.

Od roku 1991 vyrobil viac ako 3 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.


Fotogalérie:
Zdroj: Komunikačné oddelenie MH SR Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky