Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Logo SK PRES

23.02.2016 08:14

Logo SK PRESSlovenská republika bude tento rok po prvýkrát od vstupu do Európskej únie (EÚ) predsedať inštitúcii zastupujúcej vlády všetkých členských štátov – Rade Európskej únie. Tvárou a hlasom v rôznych oblastiach EÚ sa naša krajina stane počas svojho polročného predsedníctva od 1. júla do 31. decembra 2016. Najviditeľnejšou značkou predsedníckej krajiny v Rade EÚ je logo.

Logo obsahuje špecifické slovenské prvky – interpunkčné znamienka a farby slovenskej trikolóry a hravým spôsobom približuje Slovensko ako mladú dynamickú krajinu. Jeho autorom je 23-ročný výtvarník a dizajnér Jakub Dušička, študent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Logo vzišlo z verejnej súťaže, do ktorej sa prihlásilo vyše 200 odborníkov aj laikov. Písmo použité v logu patrí do písmovej rodiny Deva Ideal, ktorej autorom je tiež slovenský dizajnér. Obmenou loga vznikajú rôzne výrazy tváre.
Logo je kľúčovým prvkom vizuálnej identity, preto bude figurovať na dokumentoch, prezentačno-propagačných predmetoch, brožúrach, banneroch či oficiálnych komunikačných kanáloch počas predsedníckych podujatí na Slovensku aj v zahraničí.

UPOZORNENIE: Používanie a narábanie s logom SK PRES je možné len na základe výhradného súhlasu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.


Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky