Textová verzia
Pondelok 29. máj 2017

Konferencia: Perspektívy podnikania na západnom Balkáne

02.10.2009 07:03

Konferencia: Perspektívy podnikania na západnom BalkáneNárodná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania (NARMSP), ktorej jedným z troch zakladateľov je aj MH SR, zorganizovala (28.9.25009) v Nitre 2. vedecko-podnikateľskú konferenciu o podnikaní na západnom Balkáne.

 

 

 

Cieľom konferencie bolo informovať slovenských podnikateľov, ako aj širokú verejnosť, o príležitostiach, ktoré existujú v Albánsku, Bosne a Hercegovine, Čiernej hore, Macedónsku a Srbsku a povzbudiť ich, aby sa vydali na cestu objavovania týchto perspektívnych trhov.

Podujatie zorganizovala NARMSP v rámci projektu Globálne vzdelávanie podnikateľov, programu slovenskej oficiálnej rozvojovej pomoci - SlovakAid, ktorú implementuje Slovenská agentúra pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu (SAMRS).

Konferenciu svojimi príhovormi otvorili Peter Pacek - riaditeľ sekcie národných a medzinárodných programov NARMSP, Eva Szabóová - generálna riaditeľka sekcie obchodu a ochrany spotrebiteľa MH SR, ktorá spolu s Ministerstvom zahraničných vecí SR prevzala nad podujatím záštitu, Igor Hajdušek - veľvyslanec a zástupca riaditeľa odboru ekonomickej diplomacie Ministerstva zahraničných vecí SR a Kamil Smetana - špecialista na rozvojovú pomoc zo SAMRS.

Stretnutia sa zúčastnilo 56 osôb, z toho 19 firiem. Podujatie svojimi odbornými príspevkami obohatili zástupcovia srbských agentúr SIEPA a SNADSMEE, Európskej banky pre obnovu a rozvoj, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu, Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, Univerzity Komenského v Bratislave, portálov EurActiv.sk a DespiteBorders.com, Regionálnej rozvojovej agentúry Združenie pre rozvoj regiónu horná Nitra a Trenčianskej regionálnej komory SOPK.

NARMSP v súčasnosti pripravuje ďalšie podujatie: konferenciu Perspektívy podnikania v Bielorusku, Moldavsku a na Ukrajine, ktorá uskutoční 19. novembra 2009 v Prešove.

Viac informácií o konferencii a projekte Globálne vzdelávanie podnikateľov získate na www.nadsme.sk alebo www.enterprise-europe-network.


Zdroj: Aleksanyan Tigran, Dárius Bošjak Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky