Textová verzia
Sobota 24. jún 2017

Čínski podnikatelia majú záujem investovať na Slovensku

05.09.2016 16:51

Čínski podnikatelia majú záujem investovať na SlovenskuMinister financií Peter Kažimír a minister hospodárstva Peter Žiga sa dnes v Bratislave stretli s čínskymi investormi. Išlo o pokračovanie diskusií o možnostiach spolupráce a investovania, ktoré začali počas júlovej road show ministra financií v Číne.

Zástupcovia najväčšej čínskej investičnej spoločnosti CEFC Direct Investment Company, ktorá má podporu čínskej vlády, diskutovali s ministrami o možnostiach investovania v našej krajine. „Som rád, že naša júlová návšteva Číny sa dočkala takej rýchlej reakcie a už dnes sme mohli hovoriť o možnostiach investovania na Slovensku“, uviedol po stretnutí minister financií Peter Kažimír.
„Opäť sa potvrdzuje, že investori majú o Slovensko ako o stabilného a dôveryhodného partnera záujem.“ – skonštatoval minister hospodárstva Peter Žiga. Čínska spoločnosť má záujem preinvestovať najmä na Slovensku stovky miliónov eur a to predovšetkým do oblastí energetiky, strojárstva, logistiky, ale aj cestovného ruchu. Slovensko považujú čínski partneri za akýsi most medzi Európou a Áziou a oceňujú záujem našej krajiny deliť sa o tieto výhody so zahraničnými investormi.

 

MF SR a OK MH SR


Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky