Textová verzia
Streda 28. jún 2017

Ben Poole Band a Norman Beaker Trio zahrajú v Múzeu obchodu

03.03.2015 10:22

Ben Poole Band a Norman Beaker Trio zahrajú v Múzeu obchoduMúzeum obchodu prináša v najbližších dňoch v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“ do Bratislavy kvalitnú britskú bluesrockovú hudbu. 4.3. 2055 to bude jedna z najvýraznejších mladých bluesových gitarových osobností v Anglicku Ben Poole s kapelou a 13.3.2015 skvelý gitarista Norman Beaker s kapelou.

Po Joanne Shaw Taylor, Chrissy Matthewsovi, Danny Bryantovi a Chantel Mc Gregor predstaví múzeum ďalšieho z anglickej liahne súčasných mladých a výnimočných svetových bluesrockových gitaristov, ktorým je Ben Poole. O Benovi sa vyjadrili takí muzikanti ako Jeff Beck, Richie Kotzen, či heavy rockový Bernie Torme, že jeho hru majú skutočne veľmi radi až e je veľmi osviežujúce počuť niekoho v dnešnej dobe hrať tak, ako muzikanti, ktorí ich v mladosti inšpirovali. Dvadsaťpäťročný Ben Poole je nielen veľmi talentovaný gitarista, ale aj výborný spevák a skladateľ. Už ako 22-ročný hral na pódiu s takými menami ako John Mayall, Gary Moore, či už spomínaný Jeff Beck. V roku 2010 vydal svoj prvý EP album „Everything I want“. Neskôr v roku 2012 album „Let´s Go Upstairs“ a v roku 2014 to bola živá nahrávka z Londýnskeho bluesového festivalu z októbra 2013 - „Live at The Royall Albert Hall“. Ben používa gitary „Fender Telecaster“, „Gibson Les Paul“, je endorserom gitarovej značky „Probett“, ďalej používa zosilovače „Hamstead“, efekty „Pushking“, „Rotosound“ a „Big Knob“ a struny „Ernie Ball“.

Po mladíkovi Benovi Pooleovi sa v piatok 13.3.2015 predstaví 64-ročný Norman Beaker, rodák z Manchestru.  Je typický „sideman“, ktorý sa pohybuje na anglickej bluesovej scéne v tieni veľkých mien, ako spoľahlivý gitarista, spevák, skladateľ a producent už od roku 1967. Spočiatku mali naňho vplyv ľudia ako Lonnie Donegan a Hank Marvin. Neskôr mu jeho starší brat Malcolm povedal, že hrá, ako bluesový gitarista a ukázal mu svet Howlina Wolfa, Jimmyho Reeda, Muddyho Watersa, či Sonnyho Boya Williamsona. Jeho prvé skupiny mali názvy, ako „Morning After“ (1967), „No Mystery“, či „Street Talk“. Za svoju dlhú kariéru hral a nahrával s menami, ktorých výpočet pripomína úryvok z encyklopédie rockových dejín. Boli to napríklad Graham Bond, Jack Bruce, Chuck Berry, Jimmy Rogers, Alexis Korner, Buddy Guy, alebo B. B. King. Na turné sa často objavuje po boku Van Morrisona, ale v poslednej dobe najmä Chrisa Farlowea. Zaujímavosťou je, že keď hrával s B. B. Kingom, bol v publiku aj Eric Clapton, ktorý pre „Radio session“ vytvoril cover Beakerovej skladby „Break it Down“, ktorý sa však žiaľ nenahral. Má za sebou 8 vlastných albumov od prvého „Bought in The Act“ z roku 1986 až po posledný tohtoročný „Live at The Tivoli“, ktorý nahral spolu s Larrym Garnerom. Samozrejme, že sa objavuje na nespočetnom množstve albumov umelcov, ktorých sme už spomínali a mnohých ďalších. V jeho triu uvidíme basistu a speváka John Pricea, ktorý s Normanom hráva už viac ako 20 rokov a bubeníka Steva Gibsona.

Koncerty projektu "Rock v múzeu“  v priestoroch Múzea obchodu Bratislava, Linzbothova 16, 821 06 Bratislava-Podunajské Biskupice

4.3.2015 (streda) 19,30 hod., Ben Poole Band (UK – Bluesrock)

13.3.2015 (piatok) 19,30 hod., Norman Beaker Trio (UK–Bluesrock)

rezervácie: tel.00421245243167, muzeum.obchodu@muzeumobchoduba.sk, muzeumobchodu@gmail.com

www.rockuvmuzeu.sk

Múzeum obchodu je príspevková organizácia v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR. Vzniklo koncom roka 1983. Jeho súčasným domovským sídlom je historický objekt z druhej polovice 18. storočia - kúria Juraja Alberta, ktorý bol hlavným finančným dozorcom ostrihomského arcibiskupského panstva v Bratislave - Podunajských Biskupiciach. Poslaním Múzea obchodu je najmä tvorba, ochrana, odborné spravovanie a prezentácia zbierkového fondu dokumentujúceho vývoj obchodu a pohostinstva na území Slovenska. Zbierkový fond, ktorý spravuje múzeum ako súčasť kultúrneho dedičstva národa, pozostáva v súčasnosti zo 65.336 kusov zbierkových predmetov. Viac informácií na http://www.muzeumobchoduba.sk

 


Zdroj: Marcel Juck - Múzeum obchodu Späť »
Správy podľa zadaných kritéri:
Začiatok stránky